Γκέλαρε η Τσέλσι κόντρα στην ΚΠΡ

Απρόσμενη ήττα από την ΚΠΡ υπέστη η Τσέλσι, η οποία έχασε με 1-0 στο "Λόφτους Ρόουντ", τελειώνοντας το ματς με 9 παίκτες!

Η ΚΠΡ μέχρι στιγμής δεν είχε πανηγυρίσει νίκη στην έδρα της σε τέσσερα ματς, όπου μετρούσε 3 ισοπαλίες και 1 ήττα, ωστόσο το κατάφερε κόντρα στην Τσέλσι.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ από πολύ νωρίς, μόλις στο 10ο λεπτό, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χέινταρ Χέλγκουσον, γεγονός

που δημιούργησε πρόβλημα στους "μπλε". Αν και τα μεγαλύτερα προβλήματα ήρθαν λίγο αργότερα.

Στο 33' ο Ζοζέ Μποσίνγκουα είδε απευθείας κόκκινη κάρτα, ενώ οχτώ λεπτά αργότερα το ίδιο συνέβη και με τον Ντιντιέ Ντρογκμπά, αφήνοντας την Τσέλσι με 9 παίκτες για το υπόλοιπο της αναμέτρησης.

Οπως ήταν λογικό, η κατάσταση που διαμορφώθηκε για την ομάδα του Βίλας Μπόας, ήταν εξαιρετικό δύσκολο να ανατραπεί, με συνέπεια να γνωρίσει την ήττα μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα.