Γκέλα για τη Βαλένθια, 1-1 με τη Σαραγόσα

Χωρίς νίκη έμεινε για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική η Βαλένθια, που έδειξε ότι δεν άντεξε τις ψηλές πτήσεις. Οι νυχτερίδες έμειναν στο 1-1 με τη Σαραγόσα στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Primera Division. Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Λανθάρο, που σκόραρε και για τις δύο ομάδες διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τη Σαραγόσα, καθώς πριν συμπληρωθεί το τρίτο λεπτό ο Λανθάρο νίκησε τον Μόγια και έγραψε το 1-0. Η Βαλένθια προσπάθησε
να ισοφαρίσει στη συνέχεια, αλλά δεν είχε την τύχη με το μέρος της καθώς στο 6ο λεπτό ο Ρικάρντο Κόστα σημάδεψε το δοκάρι.Τη λύση στην ομάδα του Ουνάι Εμερι έδωσε ο σκόρερ των φιλοξενουμένων, Λανθάρο, που στην προσπάθειά του να σταματήσει τον Αντούριθ έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του, κάνοντας το 1-1.Η Βαλένθια ανέβασε την απόδοσή της στην επανάληψη και κυνήγησε το δεύτερο γκολ, χωρίς όμως την επιθυμητή κατάληξη, ενώ δεν κατάφερε να το πετύχει ούτε και μετά το 67` όταν ο Ερέρα αποβλήθηκε με απευθείας κόκ