Νίκησε και τον Ιωνικό στον Εύοσμο ο Αγροτικός Αστέρας, περνώντας στην 4η θέση της Football League

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στη Football League πέτυχε ο Αγροτικός Αστέρας το Σάββατο (30/10) επί του Ιωνικού με σκορ 2-1. Με τη νίκη της αυτή, η ομάδα του Ευόσμου σκαρφάλωσε στην θέση της βαθμολογίας και περιμένει πλέον τυχόν στραβοπατήματα των πρωτοπόρων για να σταθεροποιηθεί στην πρώτη εξάδα. Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αφού οι δύο ομάδες δεν δικαιολόγησαν σε καμία περίπτωση τις τελευταίες καλές εμφανίσεις τους. Τα πρώτα
20 λεπτά του αγώνα, η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, όμως μετά το πρώτο εικοσάλεπτο, οι νικαιώτες σιγά σιγά ανέβηκαν και κατάφεραν να ισορροπήσουν το ματς.Ο,τι δεν είδαμε στο πρώτο ημίχρονο, το είδαμε με το ξεκίνημα της επανάληψης, αφού μόλις στο 49ο λεπτό, οι γηπεδούχοι με σουτ του Ναλμπάντη άνοιξαν το σκορ. Οι ποδοσφαιριστές του Αγροτικού Αστέρα αύξησαν την πίεση τους με αποτέλεσμα στο 60' να φτάσουν και σε δεύτερο γκολ, όταν ο Δελήμπασης έστειλε τη μπάλα στην εστία της ομάδας του. Δύο λεπτά αργότερα,