Γκαλιάνι: Φοβήθηκαν ότι θα τρώγαμε 5-6 γκολ

Απόλυτα ειλικρινής ήταν ο αντιπρόεδρος της Μίλαν, Αντριάνο Γκαλιάνι, ο οποίος δήλωσε ότι φοβήθηκε ότι οι ροσονέρι θα... διασύρονταν από τη Ρεάλ Μαδρίτης στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου την Τρίτη (19/10).

Η Βασίλισσα επικράτησε με 2-0 της αντιπάλου της χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες, με τα δύο γκολ να σημειώνονται σε διάστημα δύο λεπτών.

"Ας μην δραματοποιούμε τελείως τα πράγματα για μία ήττα, αλλά τα πρώτα λεπτά με σόκαραν. Δεχθήκαμε δύο γκολ σε δύο λεπτά και φοβήθηκα ότι μπορεί το ματς να έληγε 5-0 ή 6-0.

Ευτυχώς συνήλθαμε κι αν ο Ιμπρα είχε σκοράρει, θα άλλαζε η ροή του παιχνιδιού.

Οπως και να`χει, είμαστε ακόμα δεύτεροι στη Serie A και στο Champions League. Η σεζόν έχει μέλλον. Το σημαντικό είναι να είμαστε πρώτοι στις 22 Μαΐου. Σίγουρα η εμφάνισή μας στη Μαδρίτη δεν ήταν η καλύτερη, αλλά δεχθήκαμε δύο απλά γκολ και θα έχουμε την ευκαιρία να ανακάμψουμε σε δύο εβδομάδες", εξήγησε ο Γκαλιάνι.