Γιάκομπς: Επρεπε να νικήσουμε

Απογοητευμένος εμφανίστηκε ο προπονητής της Αντερλεχτ Αριελ Γιάκομπς για την ισοπαλία στον αγώνα με την ΑΕΚ, καθώς θεωρεί ότι η ομάδα του έπρεπε να φύγει νικήτρια από το Βέλγιο. -Μετά το πρώτο ημίχρονο και έτσι όπως το είδατε προσπαθήσατε να αλλάξετε κάτι στο δεύτερο; "Δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν άτολμοι. Σαν να φοβόντουσαν κάτι οι παίκτες μου. Σε αυτό το διάστημα η ΑΕΚ έκανε ευκαιρίες, κάναμε και εμείς αλλά όχι κάτι σπουδαίο. Στο δεύτερο ημίχρονο είπα στους
παίκτες μου δύο πράγματα: το πρώτο να πηγαίνουμε πάνω στη μπάλα και το δεύτερο να έχουμε αυτοπεποίθηση. Αυτό βγήκε μετά το πέναλτι. Παραδόξως αν και εμείς είχαμε δεχθεί το γκολ, ισοροπήσαμε το παιχνίδι, είχαμε 5-6 καλές φάσεις και θα μπορούσαμε εμείς να είχαμε φύγει από εδώ με τους τρεις βαθμούς". -Είστε ικανοποιημένος από τον ένα βαθμό; "Χθες, στη συνέντευξη Τύπου, σκεφτόμουν τον ένα βαθμό που είχαμε πάρει στο Σπλιτ και σήμερα σκέφτομαι τους δύο που χάσαμε". -Σε τι κατάσταση είναι ο Μπουσουφά; "Δεν ξέρ