Φινάλε με ήττα για Ατρόμητο

Με ήττα (1-3) από τη Γουέστ Μπρόμιτς ολοκλήρωσε τα φιλικά επί αγγλικού εδάφους ο Ατρόμητος. Το γκολ για την ομάδα Γιώργου Παράσχου ο Θανάσης Καραγκούνης.Ο Ατρόμητος ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο, παίζοντας κυρίως με αντεπιθέσεις και σε μια από αυτές πέτυχε και γκολ με τον Καραγκούνη. Από την πλευρά της η Γουέστ Μπρόμιτς όταν απείλησε έπεσε πάνω σε έναν καλό Τσενάμο.Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα άλλαξαν και ο Αγγλικός σύλλογος έγινε πιο επιθετικός με την είσοδο του Ανελκά στην
αναμέτρηση, ο οποίος πέτυχε και ένα γκολ. Η απόδοση του Ατρομήτου έπεσε σε συνδυασμό με τις πολλές αλλαγές που έκανε ο Γιώργος Παράσχος και δέχθηκε δυο ακόμη γκολ. Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ στο 14' με τον Παπαδόπουλο να βγάζει  την κάθετη πάσα και ο Καραγκούνης να πλασάρει εύστοχα κάνοντας το 0-1, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.Στο 55' η Μπρόμιτς έφτασε στην ισοφάριση (1-1) με κεφαλιά του Νικολά Ανελκά από κοντά, μετά από σέντρα του Τζόουνς. Δεκαπέντε λεπτά αργότερα (70') η Γουέστ Μπρόμιτς είχε δοκάρι (οριζόντιο) σε του του Μπεραϊνο.Στο επόμενο λεπτό (75') ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου στάθηκε άτυχος. Ο Ρόζενμπεργκ κέκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Μπεραΐνο προλαβαίνει να τσιμπήσει τη μπάλα από τον Σηφάκη και να τη στείλει στα δίχτυα κάνοντας το 2-1.Το τελικό 3-1 για την Γουέστ Μπρόμιτς διαμορφώθηκε στο 88' με δυνατό σουτ του Ρόζενμπεργκ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή.Γουέστ Μπρομ: Μάιχιλ, Τζόουνς, Μακόλεϊ, Τάμας, Ποπόφ, Μουλούμπου, Γιάκομπ, Μπρουντ, Ρόζενμπεργκ, Λονγκ (46' Ανελκά), Μπεραΐνο.Ατρόμητος: Τσενάμο (46' Σηφάκης), Λαζαρίδης (46' Ταυλαρίδης), Φυτανίδης, Γιαννούλης (67' Τζαμάλ), Νάστος (67' Παπουτσογιαννόπουλος), Δημούτσος (67' Μπάλλας), Πίτου Γκαρσία (42' λ.τρ. Ιγκλέσιας), Ούμπιδες (46' Φάμπιο), Μπρίτο (67' Καλλέργης), Καραγκούνης (85' Γρομιτσάρης), Παπαδόπουλος (46' Καραμάνος).