Φιλική νίκη παρουσία Σάντσες

Παρουσία του Λόρι Σάντσες, ο οποίος πιθανότατα θα είναι ο νέος τεχνικός της ομάδας, ο Απόλλωνας επικράτησε με 4-1 της ομάδας Νέων σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Ριζούπολη.Τα γκολ της πρώτης ομάδας πέτυχαν οι Τσιλιγκίρης (1'), Πετρόπουλος (50'), Μίνγκας (60') και Διαμάντης (81') ενώ για την Κ-20, σκόραρε στο 18ο λεπτό ο Ντάφλας.Στο 23ο λεπτό ο Κανακούδης είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ ενώ την ίδια κατάληξη είχε σουτ του Μπάρκογλου στο 80ό λεπτό.ΑΠΟΛΛΩΝ
ΣΜΥΡΝΗΣ: Τζόρβας (30' Γουμάγιας), Αργυρόπουλος, Κανακούδης, Άλβαρεζ, Παπαζαχαρίας, Κόρμπος, Τσοκάνης, Φαρινόλα, Τσιλιγκίρης, Μπλάζεκ, Πετρόπουλος.Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι Γουμάγιας (60' Αθανασίου), Χατζηζήσης, Παντελιάδης, Δεληζήσης, Τσεμπερίδης, Κανακούδης (72' Δημογιάννης), Διαμάντης, Έγκον, Μπάρκογλου, Πετρόπουλος και ΜίνγκαςΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ Κ-20: Γκόμεζ (30' Σταματόπουλος, 60' Βεζύρης), Ξανθόπουλος (75' Κοκαβέσης), Ντοβλετάκης (57' Μεταλλινός), Φερεντίνος (75' Δουμουράς), Σιγάλας (70' Μπούσκος), Καλλέργης, Παπαευθυμίου (53' Ζαχαρίου), Φουκαράς, Ντούνης, Ντάφλας, Μπέντας (70' Μιχαλάρης).· Με την ομάδα Νέων Κ-20 αγωνίστηκε στα πρώτα 30 λεπτά ο τερματοφύλακας της πρώτης ομάδας, Γκόμεζ.