Φιλική ήττα για το Ισραήλ, 0-2 από την Σερβία

22:06 9/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Την ήττα με 0-2 γνώρισε από την εθνική Σερβίας η αντίστοιχη του Ισραήλ, που είναι αντίπαλος της Εθνικής μας στην προκριματική φάση του Euro 2012, σε φιλική αναμέτρηση. Οι σέρβοι άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό, με τον Τόσιτς να γράφει το 1-0. Το Ισραήλ προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση στα λεπτά που ακολούθησαν, αλλά ο Τριβόνοβιτς στο 76ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-0 και κλείδωσε την νίκη της Σερβίας.Για τους σέρβους αγωνίστηκε στα τελευταία λεπτά ο άσος του Ολυμπιακού,
Μάρκο Πάντελιτς, που αντικατέστησε τον Μρντα στο 65`.Η σύνθεση του Ισραήλ: Αουάτ, Γκέρσον, Μπόνταρ, Ι. Κοέν, Μπεν Χαΐμ, Κιγιάλ, Νάτκο, Ζάχαβι, Ε. Κοέν, Γκόλασα, ΜπάρνταΣε άλλο φιλικό παιχνίδι, η Τουρκία αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με την Νότιο Κορέα. Οι τούρκοι αγωνίζονταν από το 60` με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Εμρέ.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των φιλικών:
Αρμενία - Γεωργία: 1-2 (34` Σιράντζε - 22` Ιασβίλι, 63`πέν. Μανουτσαριάν)
Σαν Μαρίνο - Λιχτενστάιν: 0-1 (57` Πολβερίνο)