Εξάσφαιρος Ηρακλής!

Την ανοδική του πορεία επιβεβαίωσε ο Ηρακλής και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Πιερικό, συντρίβοντάς τον με 6-0 σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική στον β' όμιλο της Football League!Ο Γηραιός ήταν καταιγιστικός, μετατρέποντας την αναμέτρηση σε παράσταση για έναν ρόλο. Λίγο πριν από τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου ο Ονουάτσι άνοιξε το σκορ, για να έρθει στο 32' Ζαχόρα για το 2-0.Ο Ονουάτσι... χτύπησε ξανά στο 51' γράφοντας το 3-0, στο 58΄ο Πουρτουλίδης έκανε το 4-0, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Τάι να χριστεί σκόρερ (5-0). Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Τσιλιανίδης στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.Με τη νίκη αυτή ο Ηρακλής επέστρεψε στην 3η θέση με 30 βαθμούς και αναμένει το αποτέλεσμα της αυριανής μάχης της πρωτοπόρου Κέρκυρας με τη 2η Νίκη Βόλου.