Ερχεται... απογοητευμένη η Μαρσέιγ

Η κατρακύλα της Μαρσέιγ στη Ligue 1 δεν έχει τελειωμό! Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League δεν κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα ούτε στο εντός έδρας ματς με τη Ρεν για την 5η αγωνιστική, καθώς ηττήθηκε με 0-1! Γκρίνια και αποδοκιμασίες για τη νέα
απώλεια στο Βελοντρόμ! Οι γηπεδούχοι πέταξαν στα σκουπίδια ολόκληρο το πρώτο μέρος, στην επανάληψη βελτιώθηκαν, αλλά σπατάλησαν όλες τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Αντίθετα, ο Κέμπο-Εκοτό δεν μιμήθηκε τους επιθετικούς της Μαρσέιγ και στο 76ο λεπτό "τίναξε" τα αντίπαλα δίχτυα για το τελικό 0-1.Η ομάδα του Ντεσάμπ, παρά τις υψηλές προσδοκίες που είχε στο ξεκίνημα της σεζόν, παραμένει κολλημένη στις τελευταίες θέσεις, έχοντας μόλις τρεις βαθμούς σε πέντε αγώνες!Τραυματίστηκε ο ΒαλμπουενάΗ Μαρσέιγ "κόπηκε" στη μέση, μετά την αναγκαστική έξοδο του Βαλμπουενά από το ματς, ο οποίος γύρισε τον αστραγαλό του και η συμμετοχή του στο παιχνίδι της Τρίτης (13/9) κρίνεται αμφίβολη. O Ντεσάμπ δεν μπορεί να υπολογίζει και στις υπηρεσίες του Αγιού.