Επιασε την Μπαρτσελόνα στη 2η θέση η Βιγιαρεάλ, 3-2 τη Μάλαγα

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League, Βιγιαρεάλ, κατάφερε να πετύχει την ανατροπή, να επικρατήσει με 3-2 της Μάλαγα στο Λα Ροσαλέδα στο ματς που έριξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Primera Division και να πιάσει την Μπαρτσελόνα στη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Πέντε γκολ, μία αποβολή και πολλές ευκαιρίες είναι ο απολογισμός του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, όταν ο Ελισου με ένα εκπληκτικό ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Λόπεζ.

Η Βιγιαρεάλ απάντησε στο 21ο λεπτό με τον Καθόρλα να ισοφαρίζει σε 1-1, ύστερα από ασίστ του Σένα. Δύο λεπτά αργότερα ο Ρόσι συνεργάστηκε ωραία με τον Νιλμάρ και στη συνέχεια πλάσαρε τον Ρούμπεν και έγραψε το 2-1.

Η Μάλαγα έφερε εκ νέου την ισορροπία στον αγώνα στο 29ο λεπτό, όταν ο Αγιούσου-Αμπέγιε τροφοδότησε τον Ροντόν και αυτός με κεφαλιά έκανε το 2-2. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, δεν έμειναν εκεί και στο 33` ο Καθόρλα με δεύτε