Επιασε κορυφή ο Πανηλειακός

Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου ξεκίνησε καλύτερα το ματς και είχε δύο δοκάρια με τον Θωνιάτη στο 2` και τον Ταφαρλή στο 17`. Το σκορ της αναμέτρησης, άνοιξε, όμως, ο Απόλλων, ο οποίος στο 35` πάγωσε τους φίλους των γηπεδούχων με γκολ του Ζαχαρόπουλου.Ο Πανηλειακός, ωστόσο, συνέχισε να πιέζει και κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Θωνιάτη.Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι συνέχισαν την εξαιρετική τους εμφάνιση και
πήραν προβάδισμα στο 57` με τον Αντωνίου, ενώ στο 71` ο Βάτσης, που ήρθε από τον πάγκο, έκανε το 3-1 και καθάρισε το ματς για τους πυργιώτες.Με αυτή τη νίκη ο Πανηλειακός έπιασε στην κορυφή της βαθμολογίας τον Απόλλωνα και οι δύο ομάδες αναμένεται να δώσουν μεγάλη μάχη μέχρι το φινάλε για την άνοδο. Στην ισοβαθμία, πάντως, ο Πανηλειακός έχει το πλεονέκτημα, καθώς έχει επικρατήσει του Απόλλωνα με 1-0 και στο ματς του πρώτου γύρου.Στο ντέρμπι των ουραγών, ΠΑΟ Ρουφ και Αστέρας Μαγούλας έμειναν στο 1-1, ενώ μεγάλη νίκη πήρε ο Ρούβας, που επικράτησε με 3-1 του Κεραυνού στη Γλυφάδα.Αυτό το αποτέλεσμα ήταν ευνοϊκό για την Καλαμάτα, που με τη νίκη της επί του Ηλυσιακού, προσπέρασε τον Κεραυνό και ανέβηκε στην τρίτη θέση, μαζί με τη Ζάκυνθο, που νωρίτερα επικράτησε με 1-0 της Προοδευτικής.