Εμεινε στην Bundesliga η Γκλάντμπαχ, 1-1 με την Μπόχουμ

Στην Bundesliga θα αγωνίζεται και την επόμενη σεζόν η Γκλάντμπαχ, που έμεινε στο 1-1 με την Μπόχουμ και σε συνδυασμό με το υπέρ της 1-0 από τον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα μπαράζ, εξασφάλισε την παραμονή της στα σαλόνια του γερμανικού πρωταθλήματος. Δυνατά μπήκε στον αγωνιστικό χώρο η Μπόχουμ στο πρώτο μέρος, γνωρίζοντας ότι έπρεπε να κυνηγήσει το γκολ που θα την έβαζε και πάλι στο παιχνίδι.Παρά την πίεση των γηπεδούχων,
το γκολ τους ήρθε από... δώρο του Νόρντβεϊτ, που στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του στο 24` και έκανε το 1-0 για την Μπόχουμ.Στην επανάληψη, όμως, η Γκλάντμπαχ... ξύπνησε και ανέβασε ταχύτητα, κυνηγώντας την ισοφάριση. Η λύση ήρθε από τον Ράους που στο 72ο λεπτό εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Ντε Καμάργκο, του ανθρώπου που είχε πετύχει το μοναδικό γκολ του πρώτου αγώνα, και έκανε το 1-1.Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης, που βρήκε τους παίκτες της Γκλάντμπαχ να πανηγυρίζουν την παραμονή τους στην Bundesliga.