Εφυγε ο Γκόγκιτς και επέστρεψε στις νίκες ο Εργοτέλης

Στο πρώτο ματς της μετά... Γκόγκιτς εποχής, ο Εργοτέλης επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 2-0 της Αναγέννησης Επανωμής στο Παγκρήτιο Στάδιο και διατηρήθηκε σε τροχιά ανόδου.Με το δίδυμο Λαμπράκη-Πλεσίτη να κοουτσάρει από τον πάγκο, οι Κρητικοί πίεσαν από το ξεκίνημα τους Θεσσαλονικείς προκειμένου να πετύχουν ένα γρήγορο γκολ που θα τους έφερνε σε θέση οδηγού στην αναμέτρηση και το κατάφεραν.Ο Χρυσοφάκης που πέρασε σαν αλλαγή στη θέση του Χαντί που τραυματίστηκε στο 11ο λεπτό, πέντε λεπτά αργότερα
με μονοκόμματο σουτ έκανε το 1-0 για τον Εργοτέλη που έχασε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να σκοράρει κι άλλα γκολ.Τελικά το 2-0 ήρθε στο 59ο λεπτό, όταν ο Δωματάς με καρφωτή κεφαλιά μετά από εξαιρετική σέντρα του Μπουχαλάκη διπλασίασε τα τέρματα των κιτρινόμαυρων και "κλείδωσε" ουσιαστικά τη νίκη.Εργοτέλης (Λαμπράκης-Πλεσίτης): Αθανασίου, Τζανακάκης, Πίτσος, Γεωργίου, Γιοβάνοβιτς, Βερπακόφσκις (83' Μπρούνο), Μπουχαλάκης, Δωματάς, Ρομανό, Γκαντιάγκα (74' Λεονάρντο), Χαντί (11' λ.τ Χρυσοφάκης).Αναγέννηση Επανωμής (Νίκος Σακελλαρίδης): Μαλαμής, Παπατζίκος, Κουλίδης (77' Μπέκα), Τοπούζης, Μπαλάσας (66' Λαμπερνάκης), Σαμουηλίδης, Παπαστεργίου, Δραγανίδης, Νταντάμης, Αναστασίου, Κουκουλέκης.