Δείχνοντας σημάδια βελτίωσης ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-1 της Σλάβια Πράγας

22:08 4/7/2010 - Πηγή: Sport.gr

Σημάδια βελτίωσης έδειξε ο Ολυμπιακός στο τρίτο φιλικό του επί γερμανικού εδάφους και δεύτερο σοβαρό μετά από αυτό με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ, όπου επικράτησε με 3-1 της Σλάβια Πράγας, με τέρματα των Ραούλ Μπράβο, Λουίς Ντιόγκο και Ματ Ντάρμπισαϊρ.

Ο Λίνεν παρέταξε τους ερυθρόλευκους με 4-2-3-1 και τερματοφύλακα τον Νικοπολίδη, στο κέντρο

της άμυνας τους Γκαλίτσιο και Μπράβο, τον Βαλεριάνο αριστερά και τον Βασιλόγιαννη δεξιά. Στο κέντρο Ντουντού, Μαρέσκα, ήταν τα αμυντικά χαφ, μπροστά τους ο Μπάμποβιτς σε επιτελικό ρόλο, αριστερά ο Μιραλάς, δεξιά ο Ζαϊρι και στην κορυφή της επίθεσης ο Ντιόγκο.

Ο Ολυμπιακός στην πρώτη του επίσκεψη στα καρέ των τσέχων άνοιξε το σκορ, όταν μετά από κόρνερ του Ζαϊρί, και λάθος του Γ. Τσέρνι, ο Ραούλ Μπράβο με σουτ από κοντά έκανε το 1-0 στο 6ο λεπτό.

Αμεσα ήρθε η απάντηση από την Σλάβια, καθώς πέντε λεπτά αργότερα, ο Κούμπσκι έκανε τη βαθιά μπαλιά, ο Γ. Τσέρνι έδωσε στον Γκράτζκιαρ, που... χόρεψε τον Ραούλ Μπράβο και με πλασέ