Χιμένεθ: Κάθε μέρα που περνάει κερδίζουμε σε αυτοπεποίθηση και αυτό είναι που θέλουμε

Απόλυτα ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας του και φυσικά από τη νίκη, εμφανίστηκε ο Μανόλο Χιμένεθ μετά το τέλος του αγώνα με τον Αστέρα στην Τρίπολη. "Φθηνή ήττα", η εκτίμηση του Βαγγέλη Βλάχου. "Θεωρώ ότι το παιχνίδι δεν ήταν εύκολο. Είδαμε ότι παρότι το αποτέλεσμα είναι 0-3, ο Αστέρας έπαιξε πολύ δυνατά. Στο πρώτο ημίχρονο ακόμα και αν δεν ήταν καλό, όσο το δεύτερο, κουράσαμε τον αντίπαλο και στο δεύτερο ημίχρονο δείξαμε υπεροχή. Πολύ σημαντικό βέβαια είναι ότι κάθε μέρα που περνάει κερδίζουμε σε αυτοπεποίθηση και αυτό είναι που θέλουμε.Βεβαίως ξέρουμε πολύ καλά ότι το αποτέλεσμα είναι
αυτό που μετράει, αλλά είμαι πολύ υπερήφανος για την ομάδα μου. Ακόμα και αν δεν κερδίζαμε στο σημερινό παιχνίδι, θα ήμουν υπερήφανος γιατί είδα ότι οι παίκτες μου τα δίνουν όλα. Δεν ήταν μόνο αυτοί που ήταν στο γήπεδο αλλά και αυτοί που ήταν στην κερκίδα. Με την ίδια αφοσίωση. Και θέλω να ξεχωρίσω τους Νασούτι και Γιάχιτς που μπήκαν στο γήπεδο χωρίς ζέσταμα. Η ατυχία συνεχίζεται με τους τραυ