Κούπερ: Είμαστε σε κρίση

Ο Εκτορ Κούπερ ανέλαβε την ευθύνη της τραγικής εμφάνισης του Αρη στο δεύτερο ημίχρονο και κατ' επέκταση της ήττας από τον Πανιώνιο. Ο αργεντίνος επανέλαβε την αναγκαιότητα για την ενίσχυση της ομάδας, ενώ ο Πανιώνιος γιόρτασε τη νίκη της 50ετίας, με τον Τάκη Λεμονή να βγάζει το καπέλο στον Κώστα Μήτρογλου. "Θα μπορούσα να πω ότι δεν υπάρχουν πολλά σχόλια, αλλά υπάρχουν πολλά. Η γιαγιά μου, μου έλεγε όταν ήμουν μικρός ότι όταν είσαι στη μέση μιας καταιγίδας δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για να αξιολογήσεις τη ζημιά.
Πρέπει να το κάνεις όταν είσαι πιο ήρεμος και όχι όταν τα νεύρα είναι τεντωμένα, γιατί έτσι όπως πάνε τα πράγματα. Το πράγμα δεν λειτουργεί", είπε αρχικά ο Κούπερ και συμπλήρωσε."Εκνευρίζομαι γιατί βλέπω μια καλή έναρξη 10-15 λεπτών από την ομάδα μου και θα έλεγα ότι σήμερα στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι, είχαμε τις ευκαιρίες. Ακολούθησε το γκολ του αντιπάλου που σίγουρα πληγώνει το ηθικό σου. Εμείς διαχειριστήκαμε σωστά τη κατάσταση μόλις για 10 λεπτά. Το δεύτερο ημί