Χάρισε γκολ και θέαμα ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός έκανε το... χρέος του απέναντι στους ομογενείς φίλους του και δεν τους απογοήτευσε. Νίκησε με 4-1 τη Μέλμπουρν Βίκτορι και πρόσφερε πλούσιο θέαμα.Σκόρερ για τους ερυθρόλευκους, οι Φουστέρ, Φετφατζίδης, Φράνιτς με αυτογκόλ και Ντιόγκο.  Για τους αυστραλούς μείωσε με πέναλτι ο Τόμπσον.Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν φουριόζοι στο ματς και
άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με γκολ του Φουστέρ. Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση ο Φετφατζίδης έκανε το 2-0 στο 23`, ενώ στο 25` ο δείκτης του σκορ έφτασε στο 3-0 με αυτογκόλ από τον Φράνιτς.Ασφαλώς, το εντυπωσιακό ξεκίνημα του Ολυμπιακού ενθουσίασε τους περίπου 20.000 φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο, οι οποίοι είδαν και τέταρτο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τον Τόμπσον να μειώνει σε 1-3 για τους αυστραλούς.Στο δεύτερο ημίχρονο είναι αλήθεια πως ο ρυθμός έπεσε, αλλά ο Ντιόγκο έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και με δικό του γκολ στο 87` ο Ολυμπιακός σφράγισε τη νίκη του με 4-1 επί των αυστραλών!