Πασιαλής: Δεν χάθηκε τίποτα

Ο Νίκος Πασιαλής τόνισε στη συνέντευξη Τύπου μετά τον αγώνα του Αρη με τον Ατρόμητο πως παρά το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, υπάρχουν αρκετά ματς ακόμη και πως δεν χάθηκε τίποτα. Για τον αγώνα είπε πως η ομάδα οπισθοχώρησε στο δεύτερο ημίχρονο παρά το γεγονός ότι οι οδηγίες από τον πάγκο ήταν διαφορετικές, ενώ σημείωσε επίσης ότι στο γκολ των φιλοξενουμένων υπάρχει διπλή παράβαση, αρχικά με φάουλ και έπειτα χέρι από παίκτη αντιπάλων..."Ξέραμε ότι ο αγώνας είναι κρίσιμος. Μπήκαμε καλά, ήμασταν καλοί στο α` ημίχρονο, είχαμε
δύναμη και πάθος και καταφέραμε να προηγηθούμε νωρίς. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες οπισθοχώρησαν παρά τις οδηγίες που είχαμε δώσει για πίεση ψηλά. Ίσως το άγχος και η πίεση για το αποτέλεσμα να τους ώθησε. Κρατούσαμε τη νίκη μέχρι το τέλος, αλλά μια φάση στην οποία υπάρχει φάουλ και χέρι δεχτήκαμε το γκολ και αντί για τρεις βαθμούς, πήραμε έναν. Η συνέχεια είναι πλέον πιο δύσκολη. Υπάρχουν παιχνίδια στη συνέχεια, δε χάθηκε τίποτα. Πιστεύω ότι αν η ομάδα παίξει με το ίδιο πάθος στη συνέχεια, όσο και αν το θέλουν μερικοί, δε θα κινδυνέψει", είπε αρχικά ο Πασιαλής.Ερωτηθείς για τη διαιτησία, απάντησε: "Είναι παλιό το φαινόμενο, ο ΑΡΗΣ δεν περιμένει βοήθεια από τη διαιτησία. Ούτε σήμερα τη περιμέναμε. Πρέπει να παίξουμε ακόμη καλύτερα για να κερδίζουμε και τους διαιτητές".Καταλήγοντας, αναφέρθηκε στην αλλαγή της τεχνικής ηγεσίας και τι διαφορές μπορεί να επιφέρει στην ομάδα: "Ίσως να βλέπει κατι που δεν το έβλεπαν οι προηγούμενοι προπονητές. Μπορεί να δώσει κίνητρο στους παίκτες, αν και δεν έχουμε παράπονο εμείς, εκτός απο το ματς με τον Πανθρακικό. Το σημείο είναι καίριο. Η ομάδα πρέπει να πάρει βαθμούς στα επομενα παιχνιδια. Πρέπει να φτάσει τους 14-15 βαθμούς μέχρι το τέλος του γύρου. Κακά τα ψέματα, παλεύουμε για την παραμονή".