Μπάγερν Μονάχου και Βέρντερ Βρέμης αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 στο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga

Χωρίς γκολ και νικητή έληξε το ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga, ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και τη Βέρντερ Βρέμης.

Χωρίς τα βαριά χαρτιά της, το κεντρικό δίδυμο Μερτεζάκερ και Νάλντο αλλά και τον επιθετικό Κλαούντιο Πιζάρο, παρατάχθηκε η Βέρντερ, κατάφερε ωστόσο να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Μόναχο.

Μοιρασμένο ήταν το πρώτο μέρος για τις δύο

ομάδες, με την καλύτερη στιγμή να είναι για τους φιλοξενούμενους στο 5ο λεπτό, όταν η κεφαλιά του Προντλ χτύπησε στην πλάτη του τερματοφύλακα της Μπάγερν, Μουτ, και στη συνέχεια στο δοκάρι.

Ο ρυθμός ανέβηκε αισθητά μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου και χρειάστηκε να επέμβουν αρκετές φορές και οι δύο τερματοφύλακες προκειμένου να διατηρήσουν ανέπαφες τις εστίες τους. Καμία πλευρά δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και συνεπώς αμφότερες αρκέστηκαν στον βαθμό της ισοπαλίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:Παρασκευή (10/09):Χόφε