Ανετη εντός έδρας νίκη για τη Ρούμπιν Καζάν, 3-0 την Αμκαρ

Με χαρακτηριστική ευκολία και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Εντουάρντο η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στη φάση των ομίλων του Champions League, Ρούμπιν Καζάν επικράτησε με 3-0 εντός έδρας της Αμκαρ.

Ο Εντουάρντο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 23ο λεπτό και... χτύπησε ξανά στην επανάληψη κάνοντας το 2-0 στο 52`.

Η Ρούμπιν ήταν καλύτερη και είχε πολλές ευκαιρίες για

μεγαλύτερο σκορ, έχοντας και δύο ακυρωθέντα γκολ ως οφσάιντ. Τελικά, η αντίπαλος των πρασίνων κατάφερε να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 3-0 με τον Μάρτινς να ευστοχεί σε πέναλτι στο 87`, σε παράβαση που κέρδισε ο Καζάεφ σε ανατροπή του από τον Ναρουμπίν.

Με τη νίκη αυτή η Ρούμπιν έφτασε τους 40 βαθμούς έπειτα από 20 αγωνιστικές και βρίσκεται στο -6 από την πρωτοπόρο Ζενίτ που, όμως, έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Η σύνθεση της Ρούμπιν Καζάν: Ριζίκοφ, Κουζμίν, Ορέχοφ, Νάβας (78` Μποκέτι), Ανσάλντι, Νομπόα, Νάτκο, Εντουάρντο (57` Μάρτινς), Γκόρμπανετς, Καζάεφ, Κορνιλένκο (65` Μεντβέντεφ)