Αρσεναλ και Λίβερπουλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Emirates με γκολ στις καθυστερήσεις

Σε ένα παιχνίδι με συναρπαστικό φινάλε, Αρσεναλ και Λίβερπουλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Emirates στο ντέρμπι της 33ης αγωνιστικής. Και τα δύο γκολ του αγώνα σημειώθηκαν στις καθυστερήσεις και από το σημείο του πέναλτι, με τον Φαν Πέρσι να κάνει το 1-0 στο 98` και τον Κάουτ να ισοφαρίζει στο 12ο (!) λεπτό των καθυστερήσεων. Το γήπεδο
πάντως πάγωσε στο 56ο λεπτό, όταν ο Κάραγκερ τραυματίστηκε και έμεινε για λίγα λεπτά αναίσθητος στον αγωνιστικό χώρο, αλλά στην συνέχεια του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες και αποχώρησε με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο. Περισσότερα σε λίγο...Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 33ης αγωνιστικής:
Σάββατο (16/04)
Μπέρμιγχαμ - Σάντερλαντ: 2-0 (41` Λάρσον, 66` Γκάρντνερ)
Μπλάκπουλ - Γουίγκαν: 1-3 (83` Κάμπελ - 3` Ρονταλέγκα, 45` Ενζόγκμπια, 66`αυτ. Ιρντλι)
Εβερτον - Μπλάκμπερν: 2-0 (54` Οσμάν, 75`πέν. Μπάινς)
Γουέστ Μπρομ - Τσέλσι: 1-3 (17` Οντεμβίνγκιε - 22` Ντρογκμπά, 26` Καλού, 45` Λάμπαρντ)
Γουέστ Χαμ - Αστον Βίλα: 1-2 (2` Κίν - 37` Μπεντ, 90`+1` Αγκμπονλαχόρ)Κυριακή (17/04)
Αρσεναλ - Λίβερπουλ: 1-1 (90`+8`πέν. Φαν Πέρσι - 90`+12`πέν. Κάουτ)Τρίτη (19/04)
21:45GR Νιούκαστλ - Μάντσεστερ ΓιουνάιτεντΤρίτη (26/04)
21:45GR Στόουκ Σίτι - ΤότεναμΤετάρτη (27/04)
22:00GR Φούλαμ - ΜπόλτονΤρίτη (10/05)
21:45GR Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ