Αρης και Μπάγερ Λεβερκούζεν έμειναν στο 0-0 στο Κλεάνθης Βικελίδης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Europa League

Αρης και Μπάγερ Λεβερκούζεν έμειναν στο 0-0 στο Κλεάνθης Βικελίδης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Europa League, για τον 2ο όμιλο. Οι δύο ομάδες πρόσφεραν κακό θέαμα στον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο, δημιουργώντας ελάχιστες καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Μετά από αυτή την ισοπαλία, η ομάδα του Κούπερ έφτασε τους τέσσερις βαθμούς και ισοβαθμεί στην δεύτερη θέση με την Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία

επικράτησε 3-0 της Ρόζενμποργκ, στον άλλο αγώνα του ομίλου. Στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου η Μπάγερ Λεβερκούζεν, με πέντε βαθμούς.

Πολύ κακό θέαμαΠολύ κακό ήταν το θέαμα που πρόσφεραν οι δύο ομάδες, στο πρώτο μέρος, στον κόσμο που βρέθηκε στο Βικελίδης. Αναγνωριστικό ήταν το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν κυρίως από τα άκρα να απειλήσουν, ενώ αντίθετα οι φιλοξενούμενοι δημιουργούσαν από τον άξονα.

Ο Αρης ανέβασε στροφές μετά το πρώτο δεκάλεπτο, δημιουργώντας δύο καλές φάσεις μπροστά στην εστία του Αντλερ.