Απώλεια για την Αρσεναλ

17:07 5/5/2012 - Πηγή: Sport.gr
Η ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο το ματς και προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μπεναγιούν.Στη συνέχεια, όμως, η Νόριτς πήρε τα ηνία του αγώνα και με τέρματα του Χούλαχαν στο 12` και του Χολτ στο 27` προηγήθηκε με 2-1.Οι κανονιέρηδες, αν και καλύτεροι δυσκολεύονταν να νικήσουν την άμυνα των φιλοξενούμενων, ωστόσο, ο Φαν Πέρσι έδωσε τελικά τη λύση στο δεύτερο ημίχρονο. Με δύο δικά του γκολ στο 72` και το 80` ο ολλανδός άσος έκανε το 3-2 για την ομάδα του.Κι όμως, η Αρσεναλ δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ και να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Η Νόριτς πάλεψε για την ισοπαλία και κατάφερε να την πάρει με υπέροχο γκολ του Μόρισον στο 85`.Ετσι, η Αρσεναλ έχασε την ευκαιρία να ξεφύγει με τέσσερις βαθμούς από Τότεναμ και Νιούκαστλ, οι οποίες ακολουθούν και απειλούν τους κανονιέρηδες στη μάχη της τρίτης θέσης.