Ανεβαίνει η Καλλιθέα, έχασε την ευκαιρία η Νίκη

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στον 1ο όμιλο της Football League πέτυχε η Καλλιθέα, πιάνοντας -με ματς περισσότερο- τον Ολυμπιακό Βόλου στην κορυφή.Η ομάδα του Κριστοφ Βαζέχα νίκησε 2-1 τον Βύζαντα κστο Ελ Πάσο, σ' ένα ματς που όλα έγιναν στη διάρκεια του πρώτου μέρους. Ο Γκαλάν έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους μόλις στο 6', στο 37' ισοφάρισε για τα Μέγαρα ο Μεντί, για να έρθει στο φινάλε
του ημιχρόνου ο Καραλής να γράψει το τελικό 2-1.Σημαντικές νίκες και μάλιστα με το ίδιο σκορ (2-1) πέτυχαν τα Χανιά και ο Φωκικός στις έδρες τους επί του Αχαρναϊκού και της Επισκοπής, αντίστοιχα.Τα Χανιά νίκησαν με ανατροπή τον Αχαρναϊκό, σκοράροντας μάλιστα το νικητήριο γκολ στο 92ο λεπτό με τον Λουκίνα!Στο φινάλε κρίθηκε και το ματς στην Αμφισσα, με τον Αλβαρεζ στο 90+3' να δίνει τη νίκη με 2-1 στον Φωκικό.Χωρίς σκορ έληξαν οι αναμετρήσεις Φωστήρας - Παναχαϊκή και Ηρακλής Ψχνών - Πανηλειακός, με την ομάδα του Πύργου μάλιστα να αντέχει με εννέα παίκτες από το 70ό λεπτό!Στον 2ο όμιλο, η Νίκη Βόλου έμεινε στο 0-0 στην έδρα της με τον Εθνικό Γαζώρου, χάνοντας έτσι την ευκαιρία -έστω και με ματς παραπάνω- να ξεπεράσει την Κέρκυρα και να βρεθεί μόνη στην κορυφή. Χωρίς σκορ έληξε και το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα σε Καβάλα και Δράμα.Σημαντικές νίκες πέτυχαν ο Αιγινιακός επί του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 2-0 (τρί σερί ήττα για την ομάδα της Καλαμαριάς) και η Ζάκυνθος με 3-0 επί του Τυρνάβου. Τέλος, 1-1 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Αναγέννηση Καρδίτσας και Αναγένηηση Γιαννιτσών.Τα αποτελέσματα1ος όμιλος (Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ)Αστέρας Μαγούλας-Γλυφάδα 1-1ΑΟ Χανιά - Αχαρναϊκός 2-1Φωκικός - Επισκοπή 2-1Ηρακλής Ψαχνών - Πανηλειακός 0-0Καλλιθέα - Βύζας Μεγάρων 2-1Φωστήρας - Παναχαϊκή 0-0Παναιγιάλειος - Ολυμπιακός Βόλου (18.00GR)2ος όμιλος (Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ)Αναγέννηση Καρδίτσας - Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-1Αιγινιακός - Απόλλων Καλαμαριάς 2-0Νίκη Βόλου - Εθνικός Γαζώρου 0-0Zάκυνθος - Τύρναβος 3-0Καβάλα - Δόξα Δράμας 0-0Δευτέρα (25/11)Βατανιακός-ΠιερικόςΗρακλής-Κέρκυρα