0-0: Αφησε δύο βαθμούς ο Βόλος στη Δράμα

Ισόπαλο δίχως τέρματα έληξε το ντέρμπι της Δόξας Δράμας με τον Ολυμπιακό Βόλου, με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Football League, με τους ερυθρόλευκους του Σούλη Παπαδόπουλου να είναι ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες για να φύγουν με το τρίποντο από την έδρα των μαυραετών.Μόλις στο 9ο λεπτό, ο Κόλεφ σούταρε μέσα από την περιοχή, ο Γουμάγιας απέκρουσε σωτήρια και
στη συνέχεια της φάσης ο Γενγκά έπιασε το γυριστό σουτ για να απομακρύνει τη μπάλα ο Κοντέων πριν αυτή περάσει τη γραμμή του τέρματος!Με την συμπλήρωσε μισής ώρας αγώνα, ο Κατσιαρός έκανε τη σέντρα, ο Ανιέτε έπιασε το σουτ, με τη μπάλα να περνάει λίγα εκατοστά έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γουμάγια!Νέα ευκαιρία για τους Βολιώτες δύο λεπτά αργότερα, όταν από μπαλιά του Ανιέτε στον Κόλεφ, ο Γουμάγιας βγήκε, ο Βούλγαρος πήρε την κεφαλιά, αυτή χτύπησε στον τερματοφύλακα της Δόξας και πέρασε λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων!Η καλύτερη στιγμή του αγώνα έγινε στο 33', με τον Γόγολο να πιάνει το γυριστό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γουμάγια!Δόξα Δράμας (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Γουμάγιας, Ταραλίδης, Ιντζόγλου, Σοϊλέδης (46' Ρούσεφ), Κοντέων, Κάπελ (63' λ.τ Καμινιώτης), Πουλάκος (55' Θάνος), Περπερίδης, Στεργιανός, Μπάρος, Μιλένκοβιτς.Ολυμπιακός Βόλου (Σούλης Παπαδόπουλος): Γκίτκος, Κατσιαρός, Γιενγκά (82' Γαλάνης), Γόγολος, Ογιαρμπίντε, Ανιέτε, Παλαιολόγος, Στουρνάρας (89' λ.τ Καρράς), Πινδώνης, Στογιάνοφ, Κόλεφ (46' Μπολάτι).Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:Σάββατο (17/11)Δόξα Δράμας - Ολυμπιακός Βόλου 0-0 Κυριακή (18/11)15:00 Θρασύβουλος - Καλλιθέα  15:00 Βύζας Μεγάρων - Εργοτέλης  15:00 Παναχαϊκή - Πανσερραϊκός  15:00 Καβάλα - Ηρακλής Ψαχνών  15:00 Εθνικός Γαζώρου - Αναγέννηση Επανωμής  15:00 Καλλονή - Απόλλων Σμύρνης  15:00 Παναιτωλικός - Αναγέννηση Γιαννιτσών  15:00 Ηρακλής - Πιερικός  18:30 Νίκη Βόλου - Λάρισα