LIVE Ολυμπιακός - Ντνίπρο

Με μοναδικό στόχο την ανατροπή της ήττας 2-0 από την Ντνίπρο υποδέχεται τους Ουκρανούς ο Ολυμπιακός προκειμένου να πάρει το…

Οι «ερυθρόλευκοι» προέρχονται από δύο συνεχόμενες ήττες, στον πρώτο αγώνα στο «Ολιμπίνσκι» του Κιέβου και στο «αιώνιο» ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, όπου σοβαρά επεισόδια στιγμάτισαν την αναμέτρηση. Ωστόσο, πλέον, καλούνται να βρουν... αντίδραση και να πάρουν «καθαρή» νίκη 3-0 ή να επικρατήσουν του «συγκροτήματος» του Ντνιπροπετρόφσκ με τρία τέρματα διαφορά για να καταφέρουν να πάρουν την

πρόκριση στην επόμενη φάση.

Από την άλλη, οι Ουκρανοί, μετά τη νίκη επί του Ολυμπιακού ταξίδεψαν στην Τουρκία για να συνεχίσουν την προετοιμασία τους και ήρθαν στην Ελλάδα με στόχο να υπερασπιστούν τη νίκη τους 2-0 στον πρώτο αγώνα με... δράστες τους Κανκάβα και Ροτάν. Παράλληλα, ο Μίρον Μάρκεβιτς γνωρίζει την ατμόσφαιρα που θα αντιμετωπίσει, ωστόσο, έχει στο... ενεργητικό του την πρόκριση επί των Πειραιωτών με την Μέταλιστ στο φαληρικό γήπεδο.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα και σχολιάστε στο LIVE CHAT του Onsports...