Βήμα πλέι οφ για Δόξα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάννη Χλωρό που πέτυχε και τα δύο γκολ της αναμέτρτσης, η Δόξα Δράμας πέρασε από την Ηλιούπολη επικρατώντας με 2-0 της ομώνυμης ομάδας για την 29η αγωνιστική της Football League και πλησίασε ακόμη πιο κοντά στις θέσεις των πλέϊ οφ.Η Δόξα Δράμας, άνοιξε το σκορ στο 24', όταν ο Μπαξεβανίδης μπήκε στην περιοχή της Ηλιούπολης από δεξιά γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και ο Χλωρός
με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα για να κανει το 0-1.Δέκα λεπτά αργότερα (34'), πάλι ο Χλωρός με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα της Ηλιούπολης για να διαμορφώσει το τελικό 0-2 για τους "μαυραετούς".Η Ηλιούπολη από την πλευρά της στο δεύτερο ημίχρονο, ανέβασε την απόδοσή της, πίεσε τους φιλοξενούμενους, αλλά δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και έτσι παρέμεινε στους 32 βαθμούς.
Ηλιούπολη- Δόξα Δράμας 0-2(24', 34' Χλωρός)Ο διαιτητής του αγώνα Χατζής (Δυτικής Αττικής), έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Kατεμή, Δημήτρη, Στεφανίδη και Χατζηπαντελίδη.
Ηλιούπολη: Μαράμας, Λεοντίου (66' Σικαλιάς), Λαμπρόπουλος, Δημήτρης, Ρουσάκης, Νικολόπουλος, Στεφανίδης, Θάνος, Ηλιόπουλος, Νιάρος (77' Μπιτιλής), Κατεμής (50' Κρητικός).
Δόξα Δράμας: Σέρεμετ, Γελαδάρης, Πακάλτσης, Μπαξεβανίδης, Σιάκκας, Χλωρός (88' Βέρτζος), Γκονζάλες (73' Μοσχάκης), Ντε Φαρία, Λίμα, Καρακώστας, Χατζηπαντελίδης (58' Μαραγκός).