Τέταρτος τελικός

Ο τέταρτος τελικός των πλέι οφ της Α1 βόλεϊ διεξάγεται απόψε στις 19:00 στην Ερμούπολη της Σύρου, με τον τοπικό Φοίνικα να επιδιώκει το 2-2 στη σειρά των αγώνων και τον Ηρακλή το 3-1 για να πάρει τον τίτλο.Οι δύο φιναλίστ υπόσχονται πλούσιο θέαμα και συγκινήσεις, με βάσει τα όσα έγιναν στον χθεσινό τρίτο τελικό, όπου κυριολεκτικά «έσπασαν καρδιές».

Ο Φοίνικας Σύρου παίζει και σήμερα με την «πλάτη στον τοίχο», καθώς μείωσε σε 2-1 (3-2 σετ) και θέλει οπωσδήποτε τη νίκη στην έδρα του για να ισοφαρίσει

και να στείλει τη σειρά σε πέμπτο ματς στο κλειστό της Μίκρας.

Νίκη ίσον πρωτάθλημα για τον Ηρακλή. Ο «Γηραιός» διεκδίκησε το χθεσινό ματς μέχρι το τέλος και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες. Έχει το πλεονέκτημα, ότι ακόμη και να χάσει σήμερα το βράδυ δεν χάνεται, καθώς εάν χρειαστεί και πέμπτο ματς θα διεξαχθεί στο «σπίτι» του. Θα επιδιώξει, πάντως, να τελειώσει απόψε τη σειρά των τελικών και να στεφθεί πρωταθλητής στην πρωτεύουσα των Κυκλάδων.