Νίκη με Καραγκούνη

Με τον Γιώργο Καραγκούνη να δεσπόζει στο χώρο του κέντρου, η Φούλαμ ξεκίνησε το 2013 με νίκη 2-1 μέσα στο "Χόθορνς" επί της Γουέστ Μπρομ.

Με τον Γιώργο Καραγκούνη να πραγματοποιεί ίσως το καλύτερο του παιχνίδι με τη λονδρέζικη ομάδα, οι φιλοξενούμενοι πέρασαν με 2-1 από το "Χόθορνς", παίρνοντας ένα σημαντικό τρίποντο στη μάχη για την παραμονή.

Το σκορ άνοιξε στο 39ο λεπτό ο Μπερμπάτοφ, μετά από ασίστ του Ντεζάγκα, ενώ με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κοντινό πλασέ του Λουκακού (οριακά σε θέση οφσάιντ).

Ωστόσο,

η Φούλαμ κατάφερε να πάρει τη νίκη, όταν ο Κατσάνικλιτς εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική μπαλιά του Ρουίς και έγραψε το τελικό 2-1.

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ: Φόστερ, Τζόουνς, ΜακΌλι, Τάμας, Ρίτζουελ, Μουλουμπού, Μπραντ (84' Θορν), Γκέρα (65' Λονγκ), Μόρισον, Φορτουνέ (65' Οντεμβίνγκι), Λουκακού
ΦΟΥΛΑΜ: Στόκντεϊλ, Ρίτερ, Χιουζ, Χάνγκελαντ, Μπριγκς, Ντεζάγκα, Σίντουελ, Καραγκούνης (77' Ροδαγιέγα), Κατσάνικλιτς, Ρουίς, Μπερμπάτοφ (90'+3 Σεντέρος)