ΟΦΗ: Νίκη με πρωταγωνιστή τον Παπάζογλου

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σάκη Παπάζογλου, που πέτυχε δύο απ τα τρια γκολ, ο ΟΦΗ επικράτησε 3-1 της Καλλονής στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Οι Μυτιληνιοί είχαν ανοίξει το σκορ με τον Λεοζίνιο στο 32ο λεπτό αλλά ο Παπάζογλου με δύο γκολ από κεφαλιές (40’ και 53’) έδωσε το προβάδισμα στη ομάδα του.

Ο Μακουκούλα στο 83ο λεπτό σημείωσε το τρίτο γκολ για τους Κρητικούςτο οποίο και σφράγισε την δεύτερη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα.

ΟΦΗ: Φερνάντεζ, Μπούρμπος, Μιλιάζες, Ζόρο, Τριποτσέρης, Μακρής, Κάλαϊτζιτς, Κουτσιανικούλης (84' Μακουκούλα), Ζε, Όγιος, Παπάζογλου (90' Κυζιρίδης).

Καλλονή: Χογκ, Λεάντρο, Αναστασιάδης, Ποντάνι, Χωριανόπουλος, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Φαρία, Μανούσος (72' Γάλας), Καζάκης (72' Περόνε), Γκαρσία (81' Βλαστέλλης).