Έβρεξε...γκολ στη Βέροια

Συνολικά επτά γκολ μπήκαν στο γήπεδο της Βέροιας καθώς η τοπική ομάδα επικράτησε με 4-3 του Λεβαδειακού για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Η Βέροια η οποία πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές ωστόσο νίκησε 4-3 την ομάδα της Λιβαδειάς και ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Ο Λεβαδειακός άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Σαγκινέτι, ισοφάρισε στο 51' η Βέροια με τον Μρντάκοβιτς, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν και πάλι με τον Ορτέγκα στο 60ο λεπτό με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 2-2 στο 63΄με τον Καλτσά. Στο 70ο λεπτό με αυτογκόλ του Πετράτσι η Βέροια προηγήθηκε με 3-2 για να γράψει το 4-2 ο Μπέν στο 79΄. Το τελικό 4-3 διαμόρφωσε ο Καπό στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.