Νίκες ΚΑΟΔ, Τρικάλων, Απόλλωνα, Τρικάλων

Αποφασιστικό βήμα παραμονής για τα Τρίκαλα που επικράτησαν με σκορ 75-63 του Ρεθύμνου και το έπιασαν στις 8 νίκες, καλύπτοντας παράλληλα και τη διαφορά του α' αγώνα, ενώ μεγάλες νίκες πέτυχαν και οι Απόλλων Πάτρας, Πανιώνιος και ΚΟΑΔράμας.
Τα Τρίκαλα έπαιξαν με διάθεση και πάθος από το πρώτο λεπτό του αγώνα και κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα, καθ' όλη
τη διάρκεια του.

Έτσι επικράτησαν με 75-63 για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος και πλέον έχουν απολογισμό 8 νίκες και 13 ήττες.

Τα δεκάλεπτα: 26-14, 40-28, 57-45, 75-63

Τρίκαλα (Φλεβαράκης): Έβανς 25(3), Περούνιτσις 3(1), Γιούινγκ 12, Γιαννακίδης 6(2), Πέτροβιτς 6(2), Πάνος 8, Πορίνι 2, Σαπ, Δεληγιάννης 11, Ματαλόν 2, Φούντας, Νικολόπουλος.

Ρέθυμνο (Καλαφατάκης): Χαρτ 8(1), Καλλινικίδης, Κουμπούρας, Αγγελόπουλος, Ράιτ 11(3), Καλαμπόκης 7(1), Κανονίδης 3(1), Σίννης 3(1), Λάτοβιτς 13(2), Εζιούκου, Ντρκα 8, Γκάμπριελ 10(2).

Νίκη εξάδας για τον Απόλλωνα που νίκησε τον Πανελευσινιακό στην παράταση με 73-66. Η Ελευσίνα είχε προβάδισμα δέκα πόντων στο 38ο λεπτό του ματς.

Τα δεκάλεπτα: 23-13, 35-35, 51-46, 61-61κ.α., 66-73.

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Νίκου 2, Παπαμακάριος 8(1), Κάιλ 7(1), Τζόουνς 14, Μαγκουνής, Φαγιέ 19(1), Φίσερ 2, Τέρνερ 12, Ούζας, Μάντζαρης, Αβραμίδης 2.

Απόλλων Πατρών (Βετούλας): Αργυρόπουλος 12(2), Καπερώνης, Ντάνιελ 20, Ουίλσον 17(1), Λιανός 3(1), Πέτροβιτς 10(2), Πελεκούδας, Μιλουτίνοβιτς 3, Χοτ 2, Μπολντς 6.

Ο ΚΑΟΔ, που είχε επικρατήσει κατά την διάρκεια της σεζόν επίσης των Ολυμπιακού και Πανιωνίου, κέρδισε στην παράταση τον ΠΑΟΚ με σκορ 90-85

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 42-35, 61-58, 74-74 (κ.α.), 90-85 (παράταση)

Ο Πανιώνιος ανέβασε ταχύτητα από το ξεκίνημα και εξαφανίστηκε από τα μάτια του Ικάρου από τα πρώτα λεπτά, πριν φτάσει στο 89-54, για την 21η αγωνιστική της Basket League ΟΠΑΠ.

Ο Πανιώνιος επέστρεψε στις νίκες, σε ό,τι αφορά τα εντός έδρας παιχνίδια για τη Basket League ΟΠΑΠ, με το 89-54 επί του Ικάρου.

Τα δεκάλεπτα: 23-7, 43-23, 67-35, 89-54.

Πανιώνιος (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 15, Σταμάτης 15, Μοτσενίγος 2, Ντούβνιακ 11, Κάρτερ 13, Μίλμπουρν 10, Αθανασούλας 4 (6 ριμπ., 4 ασίστ), Μπατής 4, Σκορδίλης 4, Μισέλ, Σίμτσακ 9 (9 ριμπ.), Κυρίτσης 12.

Ίκαρος (Γιαπλές): Γούντολ 2, Άσκα 12, Μανωλόπουλος 5, Σούτον 22 (13 ριμπ.), Γκαγκαλούδης 5, Σπανός 2, Τολιόπουλος 4, Βουγιούκας 2, Δεμερτζής, Ρίτσαρντς, Μπέμπης.