Επίδειξη ισχύος ο Πανθρακικός (0-3)

Πιθανότα τη... νίκη της "6ης" αγωνιστικής, έκανε ο Πανθρακικός απόψε στη Λιβαδειά. Οι νεοφώτιστοι επικράτησαν με 3-0 του Λεβαδειακού πανηγύρισαν το δεύτερο τρίποντό τους στο φετινό πρωτάθλημα κι έπιασαν με 6 βαθμούς τον ΟΦΗ, στην 9η θέση της κατάταξης.
Ο Πανθρακικός, που έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 37ο λεπτό και την αποβολή του τερματοφύλακα Κυριακίδη, άνοιξε το σκορ στο 11΄ με εύστοχο πέναλτι του Παπαδόπουλου. Ο Λαδάκης στο 44΄ έκανε το 0-2 και το πλασέ του Βιγιαρέχο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του παιχνιδιού "έγραψε το τελικό 0-3 .

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ(Παράσχος): Κυριακίδης,Μουλόπουλος,Χοσέμι,Λισγάρας,Μεντί,Ζησόπουλος,Μάρτινς,

Κόρμπος,Πόι,Βασιλείου,Ναπολεόνι.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ(Παντελίδης): Κουτσόπουλος,Σκλιοπίδης,Σαρακατσάνος,Σερφά,Χρήστου,Λαδάκης,

Μουνάφο,Λουσέρο,Βαϊρουά,Μπαϊκαρά,Παπαδόπουλος.