Αχέρων Καναλακίου - ΟΦΗ 0-1: Με Καστάνιος προκρίθηκε στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας

Πέρασε από την Πρέβεζα για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ο ΟΦΗ. Οι Κρητικοί επικράτησαν 1-0 του Αχέροντα Καναλακίου χάρη σε γκολ του Καστάνιος και πήραν την πρόκριση για τη φάση των 16.

Ο ΟΦΗ απέκτησε το προβάδισμα στο σκορ στο 25ο λεπτό. Ο Καμάου κέρδισε πέναλτι, του οποίου την εκτέλεση ανέλαβε ο Καστάνιος. Ο Ολλανδός επιθετικός ήταν εύστοχος και έγραψε

το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κρητικοί διαχειρίστηκαν το παιχνίδι, ενώ στο 67' είχαν ευκαιρία με σουτ του Γρίβα, με την μπάλα ωστόσο να περνάει άουτ. Ο Αχέροντας έχασε ευκαιρία στο 80' με τον Βέρμπη να μην βρίσκει δίχτυα σε κενή εστία. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε και ο ΟΦΗ πανηγύρισε την πρόκριση.

ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ: Βλάχος, Κωνσταντίνου, Θεοδωράκης (37' Ντατίδης), Καππιάς, Παπανίκου, Ζδραβός, Φράγκος, Πότσης, Γεωργίου, Βέρμπης, Τσαούσης.

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Μαρινάκης, Πασαλίδης, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Σελίμοβιτς (46' Μεγιάδο), Ναμπί, Γκαγιέγκος (46' Λυμπεράκης), Καμάου, Καστάνιος, Φαν Ντάινεν.