Η Αταλάντα «σόκαρε» τη Ρόμα κάνοντας το 0-3, 3-3!

21:03 27/1/2019 - Πηγή: In.gr

Η Ρόμα νόμιζε ότι θα περνούσε ένα εύκολο απόγευμα στην έδρα της Αταλάντα καθώς στο 40ο λεπτό προηγήθηκε με 0-3 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής. Οποιος όμως εφησυχάζει στο ποδόσφαιρο το πληρώνει ακριβά.

Αυτό ακριβώς συνέβη και στο ματς αυτό, με την Αταλάντα να πετυχαίνει τρία γκολ σε διάστημα 27 λεπτών και αποσπά τελικά απίστευτη ισοπαλία με σκορ 3-3!

Οι Ρωμαίοι προηγήθηκαν μόλις στο 3′ με τον Τζέκο, ενώ ο ίδιος έκανε και το 0-2 μισή ώρα αργότερα (33′). Η ομάδα του Κώστα

Μανωλά έκανε το 0-3 στο 40′ όμως κάπου εκεί μάλλον θεώρησε οτι το ματς τελείωσε όπως είπαμε και πιο πάνω.

Η συνέχεια ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους που αρχικά μείωσαν στο 44′ με κεφαλιά του Τίμοθι Καστάν, ενώ επίσης με κεφαλιά, αυτή τη φορά από τον Τολόι. πλησίασαν (στο 59′) στο 2-3.

Η επική επιστροφή της Αταλάντα ολοκληρώθηκε στο 71′ όταν ο Ζαπάτα διαμόρφωσε το τελικό 3-3! Μάλιστα ο ίδιος είχε χάσει πέναλτι ένα λεπτό νωρίτερα. Να πούμε ότι ο Κολομβιανός επιθετικός των γηπεδούχων έγινε ο πρώτος παίκτης σε όλη την ιστορία του Καμπιονάτο που πετυχαίνει 14 γκολ σκοράροντας σε 8 σερί αγωνιστικές.

Τέλος να αναφέρουμε οτι ο Κώστας Μανωλάς αγωνίστηκε σε όλο το ματς.