ΠΑΟΚ – Βόλος 3-0: Μπορούσε να βάλει άλλα τόσα

Με τους Κουλιεράκη, Μουργκ και Σαμάτα να βρίσκουν τον δρόμο προς τα δίχτυα ο ΠΑΟΚ νίκησε με 3-0 τον Βόλο για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League και είχε ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, παραμένοντας στη 2η θέση και στο -3 από τον Ολυμπιακό. Με ανεβασμένη ψυχολογία λόγω της εκτός έδρας νίκης και γενικά του καλού ξεκινήματος στη φετινή σεζόν οι γηπεδούχοι άρχισαν
να ανεβάζουν την απόδοσή τους μετά το αναγνωριστικό πρώτο 10λεπτο και στο 18′ είχαν την πρώτη τους, διπλή, ευκαιρία με Σαμάτα και Τάισον, στους οποίους είπε «όχι» ο Παπαδόπουλος. Όπως και να έχει, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου ανέβαζε συνεχώς ρυθμούς και λίγα λεπτά μετά πλησίασε ξανά στο γκολ. Στο 24′ ο Ζίβκοβιτς σέντραρε και ο Σβαμπ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, με τον Τσιγγάρα να αστοχεί στην επαναφορά. Οι Ασπρόμαυροι είχαν, πλέον, τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και στο 28′ στάθηκαν ξανά άτυχοι αφού είχαν και δεύτερο δοκάρι, αυτή τη φορά σε διαγώνιο σουτ […]
ΠΑΟΚ – Βόλος 3-0, Μπορούσε,paok – volos 3-0, borouse