Ολυμπιακός – Άρης 4-1: Πάρτι με πρωταγωνιστή τον Ελ Κααμπί

Πέμπτο εντός έδρας παιχνίδι στις πρώτες έξι αγωνιστικές της Stoiximan Super League και 5η νίκη (συν μία ισοπαλία στην έδρα της ΑΕΚ) για τον Ολυμπιακό, ο οποίος υποδέχθηκε τον Άρη και επικράτησε με 4-1 με τον Ελ Κααμπί να πετυχαίνει ακόμη δύο γκολ και τον Γιόβετιτς να βρίσκει επίσης δίχτυα ενώ υπήρξε και το αυτογκόλ του Μπράμπετς. Από το ξεκίνημα
της αναμέτρησης οι Ερυθρόλευκοι έδειξαν διάθεση να πρεσάρουν ψηλά ώστε να δυσκολέψουν το παιχνίδι των Κίτρινων αναγκάζοντάς τους σε λάθη και στο 7ο λεπτό ήρθε η πρώτη ευκαιρία, η οποία ήταν και πολύ καλή, με τον Φορτούνη να παίρνει μετά το λάθος του Οντουμπάτζο και να τροφοδοτεί τον Ελ Κααμπί, ο οποίος όμως αστόχησε. Λίγα λεπτά μετά, στο 11′, ο δραστήριος Φορτούνης προχώρησε με τη μπάλα, πάτησε περιοχή και σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ, με τους γηπεδούχους να έχουν ενέργεια, να έχουν κατοχή μπάλας 63%-37% στο πρώτο 20λεπτο και να ανοίγουν τελικά το σκορ στο 21′ με το […]
Ολυμπιακός – Άρης 4-1, Πάρτι, Ελ Κααμπί,olybiakos – aris 4-1, parti, el kaabi