Παναθηναϊκός – Μπερ Σεβά 3-1: Νίκη με ανατροπή στο πρώτο φιλικό οι «πράσινοι» στην Κύπρο – Δείτε τα γκολ

Με «πειραματικές» συνθέσεις και στα δύο ημίχρονα, αλλά σοβαρή και αποτελεσματική εικόνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε με νίκη τα φιλικά του επί κυπριακού εδάφους, επικρατώντας με 3-1 της ισραηλινής Χάποελ Μπερ Σεβά στο γήπεδο της Πέγειας. Ο Σαβιέρ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, ο Σιδεράς στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου και ο Πούγγουρας στο τελευταίο δεκάλεπτο σημείωσαν τα γκολ των «πράσινων», ανατρέποντας
το προβάδισμα που πήραν οι Ισραηλινοί απ’ το 27’ με τον Σελμανί. Ο Παναθηναϊκός πήρε την κατοχή της μπάλας από τα πρώτα λεπτά και, παρά το γεγονός ότι η ενδεκάδα του ήταν «πειραματική», προσπάθησε να «χτίσει» με υπομονή τις επιθέσεις του. Στο 11’ ο Χουάνκαρ έπαιξε το «ένα-δύο» με τον Μπερνάρ και σούταρε με το αριστερό, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια, ενώ στο 26’ ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός άργησε μετά την πάσα του Χουάνκαρ και κόπηκε από τους αμυντικούς της Χάποελ. Στο 27’ οι Ισραηλινοί (3οι στο πρωτάθλημα της πατρίδας τους) άνοιξαν […]
Παναθηναϊκός – Μπερ Σεβά 3-1, Νίκη, Κύπρο – Δείτε,panathinaikos – ber seva 3-1, niki, kypro – deite