NBA: Νέα ήττα για τους Μπακς παρά τους 45 πόντους του Αντετοκούνμπο

Οι Μιλγουόκι Μπακς δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες. Ηττήθηκαν για 4ο διαδοχικό ματς. Αυτή τη φορά στην παράταση με 119-113 από τους Σικάγο Μπουλς εκτός έδρας στο «United Center». Πλέον, το ρεκόρ τους στο NBA είναι 22-12. Συγκλονιστικός, αλλά και… μοιραίος ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Ο 28χρονος Έλληνας σούπερ σταρ σημείωσε 45 πόντους σε 42 λεπτά συμμετοχής και ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του (17/39 σουτ, 0/3 τρίποντα, 11/18 ελεύθερες
βολές). Επιπλέον, μάζεψε 22 ριμπάουντ (επτά επιθετικά), μοίρασε επτά ασίστ, ενώ είχε κι ένα κλέψιμο. Ήταν το δεύτερο παιχνίδι στην καριέρα του με τέτοια νούμερα (τουλάχιστον 40 πόντους, 20 ριμπάουντ και πέντε ασίστ). Οι Μιλγουόκι Μπακς άρχισαν νωθρά το ματς, βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ με 14-7, αλλά από τα μισά της πρώτης περιόδου κι έπειτα κατάφεραν κι έκαναν το παιχνίδι τους. «Τρέχοντας» σερί 11-0 πήραν τον έλεγχο του αγώνα και στο τέλος της πρώτης περιόδου είχαν προβάδισμα τεσσάρων πόντων (32-28) με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να ηγείται της προσπάθειας […]