Ρεάλ – Ατλέτικο 3-0: Νίκη με «μαγεία» Ρονάλντο

23:45 2/5/2017 - Πηγή: Protagon

Αντίπαλοι σε δύο τελικούς (2014, 2016) και ενδιάμεσα σε προημιτελική φάση (2015) με τη «βασίλισσα» νικήτρια παντού, η Ατλέτικο αναζητούσε το βράδυ της Τρίτης «εκδίκηση» σε αυτή τη διπλή σύγκρουση – πρώτα στο «Μπερναμπέου» και μετά (10/5) στο «Καλντερόν».

Στο «Σαντιάγκο, όμως, δεν τα κατάφερε, αφού ηττήθηκε με 3-0, με γκολ που σημείωσε ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο πρώτο ημίχρονο, μόλις στο 10ο της συνάντησης, και στην επανάληψη, στο 73′ -μ’ ένα τρομερό σουτ στην κίνηση- και στο 86′: ο Βάθκεθ μπήκε απ’ τα δεξιά στη

μεγάλη περιοχή, έκανε το γύρισμα στο ύψος του πέναλτι και ο Ρονάλντο, με πλασέ, έκανε το 3-0!

Εδώ, το πρώτο γκολ του ματς

.@realmadrid @Atleti @Cristiano Real Madrid vs Atletico highlight #RealMadridAtleti #ElDerbiMadrileno #ChampionsLeague #Highlight #HalaMadrid pic.twitter.com/TetonRH1B2

— ﷽ (@pututkanigara) May 2, 2017

Το δεύτερο τέρμα…

CRISTIANO ŞOV SÜRÜYOR | Ronaldo, Real Madrid'i Atletico önünde 2-0 öne geçirdi #ChampionsLeague pic.twitter.com/ur2RyvvQSF

— spor!zma (@sporizmacom) May 2, 2017

Με αυτό το σκορ, η Ρεάλ έκανε ένα τεράστιο βήμα για πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης.

Το τρίτο γκολ του παιχνιδιού

O İNSANSA BİZ NEYİZ? | Cristiano Ronaldo, Atletico'nun fişini çekti, hat-trick yapıp Real Madrid'i 3-0 öne geçirdi. #ChampionsLeague pic.twitter.com/r2zmeZkqC6

Ταυτόχρονα, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έχει σημειώσει 51 γκολ σε φάση ομίλων και 51 σε νοκ άουτ! Το βράδυ της Τρίτης έκανε δεύτερο συνεχόμενο χατ τρικ και έφτασε τα 10 γκολ σε 11 αγώνες στο φετινό Champions League.

51 – Cristiano Ronaldo has now scored as many goals in the Champions League knockout stage as in the group stage (51 in each). Occasion.

— OptaJoe (@OptaJoe) May 2, 2017

The post Ρεάλ – Ατλέτικο 3-0: Νίκη με «μαγεία» Ρονάλντο appeared first on Protagon.gr.