18:20 3/12/2023 - Πηγή: NewsIt

Η αναμέτρηση Βόλος – Ολυμπιακός στο Πανθεσσαλικό έκρυβε πολλές συγκινήσεις και στο δεύτερο ημίχρονο, το οποίο ξεκίνησε με δύο γκολ και ένα ακυρωθέν γκολ.

Ο Βόλος με νέο πέναλτι που κέρδισε πήρε και πάλι προβάδισμα στο 51ο λεπτό, με τον Γκαρσία να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα νικώντας τον Πασχαλάκη. Το άτσαλο μαρκάρισμα στον Μωραΐτη μέσα στην περιοχή έκανε ο Ισπανός αμυντικός

του Ολυμπιακού, Ιμπόρα.

Ο Ολυμπιακός αντέδρασε και έφερε άμεσα το παιχνίδι και πάλι στα ίσια. Στο 54ο λεπτό, ο Ροντινέι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, με τον Καλογερόπουλο να βρίσκει την μπάλα με το γόνατο με σκοπό να απομακρύνει, αλλά την έστειλε άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-2.

Ο Ολυμπιακός ανέβασε ακόμα περισσότερο στροφές και κατάφερε ύστερα από λίγα λεπτά να κάνει και το 2-3 με τον Μασούρα, ωστόσο το γκολ των Πειραιωτών ακυρώθηκε με τη βοήθεια του VAR ως οφσάιντ.

To άρθρο Βόλος – Ολυμπιακός: Απίστευτο δεύτερο ημίχρονο με πέναλτι, αυτογκόλ και ακυρωθέν γκολ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .