Β' Εθνική (Νότος): Επέστρεψε στην κορυφή το Ηράκλειο

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα επέστρεψε το Ηράκλειο το οποίο επικράτησε στο κλειστό της «Πέρκιζας» του Προμηθέα Χαλανδρίου με 85-75 για την εξ'αναβολής αναμέτρηση της 19ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα, καταφέροντας να αιφνιδιάσουν τους Κρητικούς, και έτσι πήραν μια σημαντική διαφορά, φτάνοντας το σκορ στο 27-12, για να επιστρέψουν οι φιλοξενούμενοι, και με πρωταγωνιστική τον Κουπίδη να προσπεράσουν στο ημίχρονο με 41-42.

Από εκεί και πέρα η ομάδα

του Βασίλη Ράλλη δεν είχε πρόβλημα να φτάσει στην 15η της νίκη, με τον Προμηθέα να έχει έτοιμα τα σχέδια του για την Γ' Εθνική της νέας περιόδου. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι στα τελευταία 15 λεπτά ο προπονητής του Ηρακλείου έδωσε χρόνο συμμετοχής στους νεότερους τους παίκτες, οι οποίοι πέτυχαν και 21 πόντους!

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 75-85Δεκάλεπτα: 24-12, 41-42, 52-70, 75-85Διαιτητές: Κοντίλης - ΜαντήλαςΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 5 (1), Καραθανασόπουλος 3 (1), Αλεξόπουλος, Ανδρουλάκης 13 (3), Ξύδης, Καρούζος 31 (5), Παπαθανασόπουλος 12, Ζερβός 1, Τσακαλάκης, Σιδέρης 3 (1), Μαλούκος 7.ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Πρωτογεράκης 5 (1), Φραγκιαδάκης, Παπαδάκης 2, Αυγενικός 6 (1), Σπυριδάκης 9 (1), Καραδολάμης 11 (1), Κουπίδης 23 (3), Μαραγκάκης 6, Κίτσος, Λιανός 10 (2), Κυρίτσης, Πάλλης 13. Η βαθμολογία (σε 19 αγώνες): 1. Ηράκλειο 34 (15-4)------------------------------------
2. Πανιώνιος 34 (15-4)