Συνεχίζει το Μαρούσι... με φόρα στην επανάληψη!

Μόλις ένα ημίχρονο κατάφερε ο Ηρόδοτος να σταθεί ανταγωνιστικά απέναντι στο Μαρούσι, με το σύνολο του Κώστα Κεραμίδα να πατά το «γκάζι» στο δεύτερο ημίχρονο και να επιβάλλεται με 58-72. Το πρώτο ημίχρονο, κινήθηκε ουσιαστικά στην ισορροπία και οι φιλοξενούμενοι είχαν ελαφρύ προβάδισμα με 28-30 στη λήξη του εικσαλέπτου.

Μπαίνοντας αποφασισμένοι στο τρίτο δεκάλεπτο, πέτυχαν χάρη στην εξαιρετική τους άμυνα επιμέρους 12-21 και έβαλαν το νερό στο αυλάκι. Στο τέλος, δεν είχαν πρόβλημα να διατηρήσουν το υπέρ τους προβάδισμα. Κάπως έτσι, η ομάδα των Βορείων Προαστίων συνεχίζει

την πορεία της από την πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα στο δεύτερο όμιλο του Νότου, με το σερί συνεχόμενων νικών της τον τελευταίο καιρό, να παραμένει άθικτο.

Δεκάλεπτα: 17-19, 28-30, 40-51, 58-72.Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος 3 (1), Σμαραγδάκης 2, Μαϊστρέλης 6, Βερτούδος 2, Ζερβουδάκης, Καρλάφτης 2, Μίχος 15 (10 ριμπ.), Αλέτρας, Σταθάκης 7, Μητρόπαππας 11, Πυργιώτης 2, Χαρωνίτης 8 (1).Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξυδάς 11, Στασινός 0., Πολυχρονόπουλος, Στασινός Ι., Ραλλάτος 11, Μπαλάφας 23 (2), Σκιαθίτης 3 (1), Γεωργίου 5, Κανέλλης 6 (1), Σουρλής 11 (1), Παπαδημητρίου 2, Τσουπάκης.