ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑ 62-53

Του Βαγγέλη Πάτα 21/11/2009 (18:54) Ο Πανιώνιος φλέρταρε με τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα (και τρίτη συνολικά σε τέσσερις αγώνες), ωστόσο παρά την απουσία του Εφθίμοφ (παρέμεινε στον πάγκο) και την αδικαιολόγητη φυγή του ΤσκιτισβίλιΚΑΕ εξέδωσε σχετική ανακοίνωση) κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού ΓΣ Ολύμπια με 62-53 . Τα πάντα κρίθηκαν στην τελευταία περίοδο, όταν μίλησε η μεγάλη εμπειρία του Δημήτρη Παπανικολάου , ο οποίος σημείωσε τους 10 από τους συνολικά 13 πόντους του στο τέταρτο δεκάλεπτο με δύο καθοριστικά τρίποντα σε ένα σημείο, όπου η μπάλα ζύγιζε… τόνους. Ο Κρις Μάσι πήγε να πάρει μόνος του τον αγώνα για την ομάδα της Λάρισας στο δεύτερο ημίχρονο αλλά οι 22 πόντοι που σημείωσε δεν ήταν αρκετοί.