Κύπελλο ΕΣΚΑ: Δύσκολη πρόκριση για Πανερυθραϊκό

Δράση υπήρχε την Τετάρτη στο Κύπελλο ΕΣΚΑ με τη Νέα Ιωνία να φιλοξενεί τον Πανερυθραϊκό και τους φιλοξενούμενους να παίρνουν δύσκολη νίκη-πρόκριση με σκορ 70-66.

Το πρώτο μέρος ανήκε στους φιλοξενούμενους που ήταν μπροστά με 37-27, οι οποίοι μάλιστα προφύλαξαν τον Γιαουρτόγλου, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο διατήρησαν μία καλή διαφορά (55-47) για το τέλος. Στην τέταρτη περίοδο με αρκετή δυσκολία η ομάδα της υψηλότερης κατηγορίας (Β Εθνική) ο Πανερυθραϊκός, σφράγισε το εισιτήριο

απέναντι στην μαχητική Νέα Ιωνία (Α ΕΣΚΑ) με τελικό απτέλεσμα το 70-66. Την Πέμπτη παίζουν Διαγόρας Δρυοπιδέων-Τρίτων.