Ήταν ένας Τούρκος και ένας Έλληνας (vid)

Την 6η θέση της ανατολικής περιφέρειας φαίνεται να κλειδώνουν οι Μπακς, οι οποίοι μετά την μεγάλη νίκη επί των Χιτ, επικράτησαν και των Πέισερς με 111-107, με τους Ερσάν Ιλιασόβα και Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνουν μεγάλη εμφάνιση. Ο Τούρκος φόργουροντ πέτυχε 17 πόντους στην πρώτη περίοδο, δυο περισσότερους από όλους τους Πέισερς, στο τρομερό ξεκίνημα των «Ελαφιών», οι οποίοι προηγήθηκαν με 34-15. Ωστόσο, η δεύτερη περίοδος άνηκε στον C.J Μάιλς ο οποίος σκόραρε 15 πόντους, και βοήθησε την ομάδα του

να πλησιάσει στο 59-47, στο τέλος του ημιχρόνου. Ο Τζορτζ Χιλ ήταν αυτός που με συνεχόμενα τρίποντα μείωσε σε 94-92, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο με 1/2 βολές στα 13,3'' να γράφει το 110-107. Ο Τζορτζ Χιλ αστόχησε σε δύσκολο τρίποντο, για να γράψει το τελικό 111-107 ο Τζέριντ Μπέιλες (6 π.) με 1/2 βολές. Ο Ερσάν Ιλιασόβα με 34 πόντους πραγματοποίησε ρεκόρ καριέρας έχοντας 12/14 σουτ (5/6 τριπ.) 5/6 βολές, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 16 πόντους με 7/10 σουτ, 2/4 βολές, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα σε 43 λεπτά συμμετοχής. Για τους Πέισερς, που έχασαν και άλλο έδαφος στην προσπάθεια τους να μπουν στα playoffs, ο C.J Μάιλς είχε 26 πόντους με 4/8 τρίποντα, ενώ ο Τζορτζ Χιλ είχε 24 πόντους με 5/10 τρίποντα και 5 ασίστ.