Ο Απόλλωνας με την έδρα θα την βρει την άκρη και είναι καλύετερη και πιο γεμάτη ομάδα από την Ελευσίνα που έχασε από +11 και εύκολα από τον Άρη εντός.

ΑΡΗΣ ΠΑΟΚ 1,5
*Γεμάτο το Παλέ
*Ομάδα του άντερ ο Άρης
*Κουρασμένος από παρατάσεις ο ΠΑΟΚ

Το μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με τον Άρη να έχει το προβάδισμα και βάζουμε την νίκη του

καθώς έχει την έδρα αν και λείπει ο Τόμας και πήρε τον Αντεμπόγιε (πέρσι Κηφισιά) μιας και ο ΠΑΟΚ που από 18-1 κέρδισε στην παράταση και ισοφαρίζοντας στο τέλος τον ΑΓΟΡ εντός έχει την κούραση καθώς και στο γιούροκαπ στην 2η παράταση(!) έκανε το μπαμ στην Σμύρνη με την Καρσίγιακα(87-81)! Και δεν έχει τέτοιο βάθος

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: 'Ασο

ΑΓΟΡ ΚΑΟΔ 7,5

Πονηρό ματς αν και ο ΑΓΟΡ θα το πάρει και η νίκη του σε συνδιασμούς μπαίνει. Αλλωστε ο ΑΓΟΡ έδειξε χαρακτήρα όταν από 18-1 πέρασε και με +4 στο 39'μέσα στην Πυλαία με τον ΠΑΟΚ αλλά έχασε στην παράταση! Ο ΚΑΟΔ δεν άρεσε αλλά κέρδισε καθαρά τα Τρίκαλα εντός με την άμυνα. Οριακό το χάντικαπ

ΤΡΙΚΑΛΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 3,5
*Ομάδα του άντερ και οι δύο

Παιχνίδι που θα είναι ντέρμπι με τα Τρίκαλα με την έδρα να εχουν ένα κλικ στα προγνωστικά αλλά δεν με πείθουν και το αφήνω με το άντερ πιο πιθανό αν και χαμηλά

Νανσί 69-76

Ντέρμπι νοεφώτιστων με μέτριες ομάδες και η έδρα απλά παίζει ένα ρόλο αλλά δεν είναι καλό ματς για bet

ΠΑΡΙ 107-99(παρ)

Κλασικό αμφίρροπο ματς. Η Σολέ δεν αρέσει. η Γκραβελίν αν και από +10 βρέθηκε πίσω με 6π νίκησε στην παράτασγ στο Παρίσι την Παρί αλλά δεν έχει διάρκεια

ΣΑΛΟΝ 88-99(παρ)

Εύκολα ή δύσκολα κερδίζει η δυνατή Βιλερμπάν που στο γιούροκαπ πήρε σπουδαίο διπλό με 70-64 μέσα στην Γερμανία με την Άρτλαντ. Πάντως εκτός με την Ντιζόν δέχθηκε 12τρ και έχασε εύκολα. Η Σαλόν προβληματίζει αλλά θα είναι ενισχυμένη καθως πήρε τον έμπειρο σκόρερ Ριτς που πέρσι στην Ιταλία με την Βανόλι είχε 17π .Χαμηλά το 1,25 πάντως

Σαλόν 99-88(παρ)

Ντέρμπι νοεφώτιστων και εδώ με την Ρουέν πάντως να έχει ξεκινήσει καλύτερα και μαλλον θα πάρει το ματς με την έδρα αλλά είναι χαμηλά η νίκη της

Βιλερμπάν 86-71

Ντέρμπι κορυφής. Το Στρασβούργο είναι σε πολύ καλή κατάσταση και από νίκες και στο γιούροκαπ και οι δύο.. Αδυναμίες εκτός η Ντιζόν πάντως και έτσι δεν αξίζει το χαμηλό της νίκης των γηπεδούχων και οριακό το χάντικαπ

Μπάμπεργκ 81-92

Θέμα διάθεσης το χάντικαπ καθώς είναι άλλη κλάση η Όλντενμπουργκ που έκανε την πρώτη της ήττα δίκαια εκτός έδρας με την Άρτλαντ . Η Τούμπινγκεν παρά το εξαιρετικό της ξεκίνημα (+10)με την Μπάμπεργκ, δεν άντεξε καθώς δεν έχει βάθος

ΟΥΛΜ 83-76

Καλό ματσάκι και προτιμάμε την νίκη της Ουλμ καθώς η Λούντβισγμπουργκ θα παλέψει το ματς

ΤΟΥΜΠΙΝΓΚΕΝ 92-81

Η Τρίερ έχει ξεκινήσει καλά και η Μπάμπεργκ όχι . Πέρασε εύκολα από το Τούμπινγκεν από -10 στο δεύτερο όμως μέρος και είχε και την Εμίλια εκτός στο γιούροκαπ που έχασε 67-70 και έχει 3ο κολλητο ματς εκτός και συνεπώς προσέχουμε

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Νο Bet ή άσο

4,5 ΕΝΤΙΡΝΕ ΚΑΡΣΙΓΙΑΚΑ

Παιχνίδι που παμε με το διπλό της νίκης της καλύτερης Καρσίγιακα που θα βρει την άκρη.
Η Οιλ Εντιρνέ του Αθηναίου κατέρρευσε εκτός με την Τόφας στο δεύτερο ημίχρονο και έχασε και εύκολα αν και προηγήθηκε με 32-46 στο ημίχρονο! Η Καρσίγιακα πάντως έχασε από τον ΠΑΟΚ εντός στο γιούροκαπ με 81 -87 μετά από δύο παρατάσεις! Αλλά είναι καλή ομάδα

2,5 ΚΟΛΕΙΛΙΛΕΡ ΝΤΑΡΟΥΣΑΦΑΚΑ
Και εδώ πάμε με την νίκη της καλύτερης Νταρουσάφακα αν και είναι μια πονηρή ομάδα η
Κολειλιλέρ με καλή έδρα

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Διπλο

ΣΕΛΤΣΟΥΚ ΤΟΦΑΣ 2,5

Ντέρμπι εδώ και ανοιχτό ματς και πάμε λίγο με το διπλό στο χάντικαπ καθως είναι πιο έμπειρη η Τόφας που πήρε με ανατροπή από 32-46 στο ημίχρονο, την νίκη εντός και εύκολα στο τέλος με την Εντιρνέ ενώ εντυπωσιακή ξεκίνησε και η Σελτσούκ που έκανε μεγάλο διπλό από -10 στο ημίχρονο με την Τράμπζο.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Διπλό σε ζητούμενα

ΟΥΤΣΑΚ ΙΣΤΑΝΜΠΟΥΛ 6,5

Η Ουτσάκ είναι καλύτερη και με την έδρα θα βρει την άκρη αλλά δεν θα κερδισει και εύκολα καθώς η νεοφώτιστη Ιστανμπούλ δεν είναι κακή ομάδα. Χαμηλά το 1,25

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΤΟΥΡΚ 4,5

Η Μπεσίκτας δεν είναι ακριβή ομάδα και δεν έχει ξεκινήσει καλά γενικά αλλά είναι καλύτερη και θα βρει την άκρη και πήρε και τον φόργουορντ Χόλαντ( που ήταν πέρσι στην γαλλική Γκραβελίν με 10π και δοκιμάζοταν στους Σπερς! Η Τουρκ είναι μια μέτρια ομάδα με μέτριο ρόστερ φέτος και απλά με εμπειρία

ΕΜΙΛΙΑ ΒΑΝΟΛΙ 9,5
*Πολλές απουσίες η Εμίλια

Πονηρό ματς στο χάντικαπ με τις απουσίες της δυνατής Εμίλια που έκανε περίπατο στην πρεμιέρα από -8 στο Τρέντο και κέρδισε και στο γιούροκαπ εντός τη Μπάμπεργκ (70-67
)αλλά έχασε για 2 μήνες τον ηγέτη της Ντίνερ (17π) και έχει και άλλες απουσίες. Αδύναμη εκτός η Βανόλι

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: No Bet

3,5 ΑΝΔΟΡΑ ΛΑΜΠΟΡΑΛ
Πάμε με την νίκη της Λαμποράλ που συνέρχεται καθώς έχει επιστροφές. Η Ανδόρα του Μπόγρη είναι νεοφώτιστη και έχει συμπαθητική ομάδα και με έμπειρους παίκτες αλλά χωρίς πείρα έχασε στην παράταση εντός με την Μπιλμπάο

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Διπλ'ο