Εύκολο απόγευμα (86-78) για τον ΠΑΟΚ στην Χαλκίδα

Περίπατο (78-86, πλασματική η τελικη διαφορά) έκανε ο ΠΑΟΚ στην Χαλκίδα σε ένα πονηρό ματς όπως λέμε και δείχνει να συνέρχεται από μια κακή περίοδο που είχε ήττες εκτος προγράμματος πληρώνοντας τον μικρό του πάγκο και τις μετακινήσεις και την κούραση εξ αυτών στην Ευρώπη. Ο ΠΑΟΚ με τον Τσαιρέλη σχεδόν αλάνθαστο με 16π στο ημίχρονο και δίπλα του ένα
Κασελάκη από παλιά (εθνική Νέων) καθάρισε από νωρίς το ματς με ένα τρομερό 9-29 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο ΠΑΟΚ πάτησε γκάζι μετά το 9'(16-18) και με τρομερή άμυνα καθώς δέχθηκε 12π σε 11' και σχεδόν αλάνθαστος επιθετικά με 70% στο ημίχρονο, τελείωσε νωρίς το ματς με το εκωφαντικό 28-54 στο πρώτο μέρος. Η συνέχεια ήταν μια τυπική διαδικασία ενώ ο Ίκαρος που ψάχνει μια μεγάλη νίκη παραμένει σε άσχημη κατάσταση και υπάρχει προβληματισμός . Το ότι κατέβασε την διαφορά από τους 25-26π και έχασε και γλυκά στο τέλος δεν λέει και κάτι. Ενώ ο Μαρκόπουλος στον ΠΑΟΚ σαφώς βλέποντας κάκιστη την ομαδα του στην τελευταία περίοδο που παράτησε το ματς ουσιαστικά ενοχλήθηκε σαφώς από το επιμέρους 33-17 με τον Ίκαρο να μειώνει και 78-83 στα τελευταία δεύτερα. Δεκάλεπτα: 19-25, 28-54, 45-69, 78-86.ΙΚΑΡΟΣ (Λυκογιάννης): Στραντ 3,Γκόβενς 9, Άσκα 20(9/12δ,6ρ), Μανωλόπουλος 10,Σάτον 9.Γκαγκαλούδης 16(3/7τρ,7ας), Βουγιούκας , Μάσιτς 6,Ρίτσαρτς 5(2/11σ).ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Πέιν 9(7ρ), Κούπερ 8(8ας), Χαραλαμπίδης 10, Βουτσίσεβιτς, Τσαιρέλης 21(7/10δ), Δέδας 13(3/4τρ), Μαργαρίτης 2, Καλές, Μπόγρης 9(7ρ),Κασελάκης 13(3/3τρ), Λιάπης 1.