Ανάσα για Κόροιβο(79-70) με την Κηφισιά που καταρρέει....

Ο Κόροιβος πήρε μεγάλη νίκη ανάσα στην μάχη της παραμονής στην Αμαλιάδα με 79-70 κόντρα στη Κηφισιά που συνεχίζει να καταρρέει και γνώρισε μια ακόμα ήττα με κάκιστη εμφάνιση. Ο Κόροιβος με 11τρ και πολύ καλή άμυνα και πάθος κέρδισε εύκολα μετά το δεκάλεπτο την αθηναίκή ομάδα που εκτός από τον Μαυροειδή που ήταν ηρωικός αλλά μόνος, δεν έιχε να παρουσιάσει τίποτα.. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ντέρμπι(10-13,30-28) μέχρι το 18' αλλά ο Κόροιβος στην συνέχεια πήρε διαφορές (39-32) που τις

έχασε (44-44 στο 25').Εκεί ομως έιχαμε μια έκρηξη των γηπεδούχων με ένα τρομερό 15-0(59-44 στο 29') με Ντέιβις και Ρούμπιο βασικά και τέλος(77-64 στο 38').Θετικός ο νέος αμερικανός της Κηφισιάς ο Σίλας που πάλεψε και ο Κακιούζης αλλά οι άλλοι αμερικανοι δεν βοήθησαν

Δεκαλεπτα : 13-15,39-32,61-47,79-70
ΚΟΡΟΙΒΟΣ(Μαρκόπουλος): Μαγκέτ 14(4/4τρ), Μάρσαλ 8, Γιαννακίδης 3,Αγγελόπουλος 7,Παπαπέτρου, Ντέιβις 17(3/4τρ), Βασίλιεβιτς 6,Κανονίδης 4,Γκάρετ 8, Ρουμπιο 12(7ρ), Γαλιώτος
ΚΗΦΙΣΙΑ(Παπαθεοδώρου): Ρεμεκούν 2, Σιλας 14(1/3δ,3/8τρ), Λιακόπουλος 8, Πόποβιτς ,Πεσάκοβιτς 4,Μαυροειδής 27(9/14δ), Κακιούζης 11(10ρ,5ας), Ντούβνιακ 2,Ντέιβις 2